TR | EN
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
  • Slayt
DİĞER ÜNİVERSİTELERİN YAZ OKULUNA BAŞVURACAK ESOGÜ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE (GÜNCELLENDİ)
3.06.2020

Diğer ünversitelerin yaz okullarına başvuru ile ilgili duyuru metnine ve yaz okulu başvuru dilekçesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: 

Yaz Okulu Duyurusu

Dilekçelerini bölüm başkanlığına elden teslim edemeyen öğrenciler, imzaladıkları dilekçelerini taratarak, almak istedikleri derslerin onaylı içerikleri ile birlikte "tarih@ogu.edu.tr" adresine göndermelidir. 

Ders içeriklerinin imzalatamayan öğrenciler, içerikleri indirdikleri linki başvuru dilekçesine yazmak zorundadır. 

ARAPÇA II DERSİ BÜTÜNLEME SINAVI
6.07.2020

Arapça II dersinin bütünleme sınavı 10 Temmuz Cuma günü saat 11:00 - 14:00 arasında yapılacaktır.

YAZ OKULU KAYITLARI VE AKADEMİK TAKVİM
29.06.2020

Yaz okulu kayıt süreci ile ilgili bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://oidb.ogu.edu.tr/Duyuru/Detay/4254/2019-2020-yaz-okulu-hakkinda-duyuru

Yaz okulu akademik takvimi aşağıdaki şekildedir: 

2019-2020 ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU TAKVİMİ
14-16 Temmuz 2020 Ders Kayıtları (ESOGÜ öğrencileri)
17 Temmuz 2020 Ders Kayıtları (Diğer Üniversite Öğrencileri)
20 Temmuz - 28 Ağustos 2020 Yaz Okulu
20 Temmuz 2020 Açılması kesinleşen derslerin ilanı
21 Temmuz 2020 Ders eklemek için son gün
28 Ağustos 2020 Derslerin Tamamlanması
31 Ağustos - 4 Eylül 2020 Yaz Okulu Sonu Sınavları
8 Eylül 2020 Mazeret Sınavı
11 Eylül 2020 Otomasyon Sistemine Not Girişinin Son Günü
17 - 18 Eylül 2020 Tek Ders Sınav Başvurusu
22 Eylül 2020 Tek Ders Sınavı
24 Eylül 2020 Tek Ders Sınav Sonuç Bildirimi Son Gün

 

YAZ OKULUNDA AÇILMASI PLANLANAN DERSLER VE DERS PROGRAMI
29.06.2020

2019 - 2020 Yaz Okulu'nda açılacak olan dersler ve ders programı aşağıdaki şekildedir: 

Dersin Kodu

Dersin Adı

Yerel Kredi

AKTS kredisi

Öğretim Elemanı

Yöntem

121711200

İlkçağ Tarihi I

2

3

Doç. Dr. Fatma Sevinç Erbaşı

Asenkron

121712203

Bizans Tarihi

2

3

Doç. Dr. Fatma Sevinç Erbaşı

Asenkron

121712193

İlkçağ Tarihi II

2

3

Arş. Gör. Dr. Ahmet Türkan

Asenkron

121713307

Roma Tarihi

2

3

Arş. Gör. Dr. Ahmet Türkan

Asenkron

 

 

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

09:00

İlkçağ Tarihi I

 

Roma Tarihi

   

10:00

İlkçağ Tarihi I

 

Roma Tarihi

   

11:00

 

İlkçağ Tarihi II

 

İlkçağ Tarihi II

İlkçağ Tarihi I

12:00

İlkçağ Tarihi II

İlkçağ Tarihi II

Bizans Tarihi

İlkçağ Tarihi II

İlkçağ Tarihi I

13:00

İlkçağ Tarihi II

 

Bizans Tarihi

   

14:00

 

Roma Tarihi

 

Roma Tarihi

Bizans Tarihi

15:00

Bizans Tarihi

Roma Tarihi

İlkçağ Tarihi I

Roma Tarihi

Bizans Tarihi

16:00

Bizans Tarihi

 

İlkçağ Tarihi I

   

17:00

         
"DERS İÇERİK FORMLARI"
29.06.2020

2019 - 2020 Yaz Okulu'nda Tarih Bölümü'nde açılacak derslerin içeriklerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: 

Yaz Okulu Ders İçerikleri

Vefat ve Baş Sağlığı
17.06.2020

4. Sınıf öğrencimiz çok kıymetli Kübra Nur Güder, geçirdiği karaciğer nakli ameliyatının ardından vefat etmiştir. Tarih Bölümü ailesi olarak üzüntümüzü ifade eder, kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

FİNAL SINAV PROGRAMI
3.06.2020

2019 - 2020 Öğretim Yılı - Bahar Yarıyılı final sınav programına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz: 

Final Sınav Programı

2019 - 2020 Bahar Yarıyılı Ders Programları
31.01.2020

Ders programlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız:

Bahar Yarıyılı I. Öğretim Ders Programı

Bahar Yarıyılı II. Öğretim Ders Programı